Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
tel.: +420 519 323 050

Young HeArt výstava mladých umělců

výstava

3.03.2016 - 5.05.2016

 

Svá díla v MMG představí první účastníci projektu Young HeART

Městské muzeum a galerie Břeclav v loňském roce odstartovalo projekt na podporu mladých umělců Young HeART. Do tohoto projektu přišlo 25 přihlášek, z nichž odborná komise vybrala 8 nejlepších. Tito mladí umělci se budou postupně představovat v galerii v podkroví Lichtenštejnského domu. V průběhu výstavy budou mít návštěvníci množnost hlasovat pro nejlepší dílo, nejlepšího autora vybere komise. Hlasování bude probíhat formou facebookových stránek Městského muzea a galerie Břeclav, a také samozřejmě přímo na místě.

První dva účastníci, kteří představí své dílo, jsou Lucie Skleňáková a Luca Bertolla. Lucie Skleňáková je absolventkou zlínského ateliéru Lubomíra Jarcovjáka, nyní studentkou Ateliéru volné grafiky na ostravské univerzitě. Lucie se věnuje grafice, zejména hlubotisku.  Její dílo se vyznačuje zvláštní vnímavostí pro jevy, jež jsou za hranicemi viditelného. Směřuje k určitému minimalismu, jež nabyl podoby elementárních geometrických tvarů.  Pro její tvorbu je také patrný dialog světla a zvuku, jež vychází z její vlastní fyziologické zkušenosti.

Luca Bertolla, původem z Itálie, od roku 2012 žijící v Brně, pracuje jako vědecký pracovník v Ústavu fyziky materiálů. Kromě vědy jej vždy zajímala hudba a výtvarné umění. Toto spojil do svého projektu „Vama Marga,“ který zachycuje stavy mysli autora, imaginární místa a reflexi podvědomí. Pracuje s malbou, která mu nejlépe umožňuje vyjádřit se intuitivně. Luca Bertolla rád svobodně objevuje různé styly a kontrasty: někdy syrové a realistické, někdy abstraktní a minimalistické.

Vernisáž výstavy obou autorů bude ve čtvrtek 3. 3. v 17:00. Přijďte se na mladé umělce podívat, podpořit jejich tvorbu, nebo dát hlas svému favoritovi. Všechny Vás srdečně zveme!

 

Mgr. Nina Kuhnová, kurátorka výstavy a autorka projektu

 

 

 

Projekt YOUNG HEART má své samostatné stránky, kde můžete sledovat nejnovější informace o jednotlivých výstavách a autorech.
Zároveň zde můžete podpořit vybraná díla autorů svým lajkem zde 

 

FOTOGALERIE

Vstupné

Synagoga 50/25 Kč
Zámeček Pohansko 50/25 Kč
Lichtenštejnský dům 50/25 Kč
Zámecká věž 40/20 Kč