Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
tel.: +420 519 323 050

Vánoční koncert pro 126 strun

výstava

16.12.2014 (19:00) - 16.12.2014 (21:00)

 

Duo TERPSICHORE  se svojí originalitou zvukově i repertoárově vymyká tradičním nástrojovým seskupením. Během krátké doby duo získalo pozornost publika i předních českých skladatelů jako jsou například Milan Tesař, Miloš Štědroň a Antonín Tučapský, kteří po ně složiliskladby. Je to zejména atraktivní a dramatický způsob hudební komunikace s publikem v žánrově pestrých a zajímavých skladbách, co duu napomáhá vytvořit vřelé přijímání hudby publikem všech generací.

K atraktivitě koncertu přispívá i propojení žánrů s prvky klasické, folklorní i jazzové hudby. Žánrový rozsah repertoáru koncertu sahá od barokního koncertu Antonia Vivaldiho až po písně Leoše Janáčka či skladby Miloše Štědroně, od latinsko-americké hudby Jorge Cardosa a Astora Piazolly  či romanticky - jazzových  skladeb Milana Tesaře až po úpravy folklorní moravské tvorby mj. upravené  anglickým skladatelem Johnem W. Duartem.

Členové dua Broňka Schoříková – cimbál a Vladislav Bláha – kytara, jsou laureáty mezinárodních soutěží se sólovými koncertními zkušenostmi v cca. 40 zemích Evropy, Severní a Jižní Ameriky a Asie.

 

Vladislav  Bláha  byl prestižním anglickým časopisem Music Opinion po recitálu v Londýně označen za jednoho z nejlepších českých kytaristů, německý tisk jej po recitálu na festivalu v Iserlohn (2010) nazval „vůdčím českým kytaristou. Je vítězem 4 soutěží:Markneukirchen, Německo, Esztergom, Maďarsko, Volos, Řecko a Kutná Hora. Mimo to je nositelem bronzové medaile z finále soutěže Radio France v Paříži.

 

Bronislava Schoříková   získala intenzivní vztah k hudbě díky svým rodičům – aktivním hudebníkům (otec kontrabasista, matka zpěvačka). Během studia na Konzervatoři v Brně získala 3. cenu v Mezinárodní cimbálové soutěži ve Valašském Meziříčí, na základě čehož byla pozvána k provedení koncertů v rámci Mezinárodních cimbálových festivalů v Čechách a na Slovensku. Své hudební vzdělání dovršila studiem na katedře hudební vědy na Masarykově univerzitě v Brně, kde získala magisterský titul. Rovněž absolvovala půlroční stáž na univerzitě v Durhamu ve Velké Británii, během níž se zabývala tvorbou anglického skladatele Benjamina Brittena a mj. absolvovala seminář polyfonní hudby 16. století.

 

 Městské muzeum a galerie srdečně zve 16. 12. 2014 v 19 hodin do synagogy na VÁNOČNÍ KONCERT PRO 126 STRUN. 

Předprodej vstupenek od 1. 11. 2014 v MMG Břeclav a synagoze. Vstupné 150,-Kč

 

Vstupné

Synagoga 50/25 Kč
Zámeček Pohansko 50/25 Kč
Lichtenštejnský dům 50/25 Kč
Zámecká věž 40/20 Kč