Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
tel.: +420 519 323 050

Libor Juřena  Výjevy kresba/malba

výstava

27.09.2013 - 10.11.2013

 

 V pátek 27. září 2013 v 17 hodin se uskuteční ve výstavních prostorách Městského muzea a galerie Břeclav vernisáž výstavy známého břeclavského výtvarníka Libora Juřeny. Je těžké určit, zda se v jeho případě jedná o malíře, grafika nebo autora objektů. Přijďte a uvidíte. Výstava nazvaná “Výjevy“ukazuje autorovu volnou tvorbu z posledních let. Juřena vystavuje ucelenou kolekci obrazů a kreseb. V jeho případě jde o autorský koncept, postavený na prezentaci osobitého cyklu rozměrných obrazů spojených skrytou vnitřní dějovou linkou. Určitá snovost, náznak a tajemství, to vše dává prostor pro vnímavého diváka. Výseky zdánlivě banální reality se prolínají s dokonale zobrazenými detaily na pozadí hutně promalovaných barevných plánů.

 Juřena se na této výstavě představuje jako vyzrálý malíř, který dokonale zvládá technické finesy řemesla. Jeho příklon k využívání vybraných útržků reality a zároveň jejího vědomého popření či kreativního přetvoření se dlouhodobě objevuje v autorových kresbách i kombinovaných technikách. Malířova barevná paleta je plná odstínů modří, které vytváří inspirativní pozadí pro aktéry jeho osobitých výjevů.  Ostatně "Výjevy" je i vlastní název této výstavy. 

 Autorova soustavná výtvarná aktivita má vzestupnou tendenci. O jeho nesporných uměleckých kvalitách svědčí ocenění kolekce jeho kreseb na prestižním bienále kresby v Plzni v roce 2010, nebo Cena studentů Ústavu umění a designu Západočeské univerzity Plzeň 2012. Juřena je názorným příkladem hledače. Tvůrce, který se snaží nalézat nové pohledy a nekonvenční témata Určitý prvotní koncept v něm dlouhodobě zraje, aby byl poté realizován s jasnou a přesnou vizí. Vystavující autor je dlouholetým členem Sdružení břeclavských výtvarníků a na svém kontě má celou řadu výstav doma i v zahraničí.

 

Kurátor výstavy: PhDr. Karel Křivánek

 

 

 FOTOGRAFIE

Video

 NAPSALI O NÁS

    

Vstupné

Synagoga 50/25 Kč
Zámeček Pohansko 50/25 Kč
Lichtenštejnský dům 50/25 Kč
Zámecká věž 40/20 Kč