Křest knihy - (Jiho)východní Asie - můj šálek čaje...

14.10.2016 (17:00) - 14.10.2016 (19:00)

Zdeněk Chmelka:(Jiho)východní Asie – můj šálek čaje aneb Čínský jazyk a rýže – můj denní chléb. Zážitky a postřehy českého studenta z dlouhodobého studijního pobytu v Číně.

„Nechte se od Zdeňka Chmelky pozvat do země, která je pro nás stále v mnohém tajemná a nepochopitelná. Poodhalte společně s ním tamní zvláštnosti, navštivte čínský venkov, slavné chrámy i rušné ulice přelidněných velkoměst. Přečtěte si o výuce bojových umění, pestré kuchyni i stavbách z ledu. Zajímavých témat je opravdu mnoho a rozhodně stojí za to se s nimi blíže seznámit. Tím spíše, když autor popisuje zejména věci, které sám zažil nebo viděl na vlastní oči a nespoléhá se jen na opisování suchých faktů z encyklopedií. O to je tato knížka pro čtenáře cennější.“ (Bc. Michal Šupálek, šéfredaktor Břeclavského deníku Rovnost a týdeníku Nový život)

Zdeněk Chmelka v koedici s Městskou knihovnou Břeclav, příspěvkovou organizací, Břeclav, 2016, ISBN 978-80-905381-2-2, 224 stran (barevně). Kniha byla vydána za finanční spoluúčasti Města Břeclav.

Cena: 300 Kč při příležitosti křtu / 320 Kč osobně / 390 Kč poštou (v rámci ČR).

Kontakt: mujsalekcaje2016@gmail.com

Kniha „(Jiho)východní Asie – můj šálek čaje aneb Čínský jazyk a rýže – můj denní chléb“ vyjde počátkem měsíce října. Jelikož autor předpokládá, že o publikaci bude značný zájem, nabízí tímto čtenářům možnost, jak si knihu již předem rezervovat. Zájemci nechť, prosím, píší na výše uvedenou e-mailovou adresu. Barevná kniha s 224mi stranami bude k dispozici za 320 korun českých. Obyvatelé Břeclavi a jejího blízkého okolí se pak mohou zúčastnit křtu, který bude probíhat v prostorách břeclavské Synagogy a jenž bude spojen s besedou o Číně, kulturním programem v podobě mini koncertu na tradiční čínský hudební nástroj a prodejem knihy s věnováním autora („autogramiádou“). Při této akci se vstupem zdarma bude možno pořídit knihu se slevou za 300 Kč. Navíc, tři vylosovaní účastníci obdrží čerstvě vydanou publikaci zcela zdarma. Předpokládaný termín a čas křtu: pátek 14. října v 17.00 hodin. Autor se těší na všechny příchozí hosty!

Změna programu vyhrazena.

Odkaz na propagační videoklip autorovy první čínské univerzity (zkráceno) – stránky Břeclavského deníku Rovnost: