Kostičkofest v Břeclavi

31.05.2021 - 17.09.2021

Návštěvníci expozičního prostoru Muzea a galerie v Břeclavi se mohou již od pondělí 31. května 2021 do 17. září 2021 těšit na ultimátní festival stavebnic od projektu putovních výstav Svět kostiček®, který nabídne světově unikátní expozici modelů české architektury z české stavebnice CHEVA, a unikátních  ateliérových modelů nejen filmové tématiky z české stavebnice SEVA. Obě obchodní značky stavebnic budou mít také své zastoupení výběrem továrních setů a MISB stavebnic.

Z české stavebnice CHEVA představí autor výstavy a patriot projektu Svět kostiček® Petr Šimr nejen výběr ze sortimentu továrních setů, ale také ultimátní vlastní tvorbu, do které se řadí modely domů napříč českou lidovou architekturou od dob roubenek a zámků přes sakrální architekturu až po nejnovější ultra moderní pasivní domy a městskou vybavenost. Tyto ateliérové stavby založily počátek nové éry skládání s českou stavebnicí Cheva.

Česká stavebnice SEVA se představí výběrem poskládaných modelů z továrních setů, ale také ultimátními modely známých postav z české i zahraniční filmové tématiky.

Výstava nabídne také velkou dětskou hernu o celkem šesti herních zónách. Pro starší a zkušenější stavitele budou ke skládání kostičky Cheva, Seva. Pro menší stavitele budou připraveny kostičky Cheva Bimbo. Také zde najdou zábavu příznivci českého stolního cvrnkacího fotbalu, nebo společenské vědomostní hry "Ukaž! Co víš?". Na pokladně instituce si budou moci návštěvníci zakoupit nové stavebnice za fajn ceny.

Nově v muzeu Pod vodárnou soutěžní kvízovka❗️

Přijďte na výstavu Kostičkofest a odpovězte správně na deset otázek.

Vylosovaní výherci Kvízovky získají pěkné stavebnice značky Lego.

Soutěž potrvá po celou dobu výstavy.