Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
tel.: +420 519 323 050

Koncert po širým nebem na Pohansku

výstava

6.06.2015 (18:00) - 6.06.2015 (20:00)

 

Městské muzeum a galerie Břeclav a Břeclavský komorní orchestr zve již podruhé posluchače do areálu zámečku Pohansko na koncert pod širým nebem „open air“. V první části programu zazní v podání BKO (umělecká vedoucí Markéta Melkusová) oblíbené hudební kusy, které provedou posluchače proměnami hudby od renesance až po současnost. Vedle velikánů baroka se tak objeví i velikáni muzikálové a filmovéhudební scény: Leonard Bernstein, Nino Rota a Hans Zimmer. Od populární milostné písně Greensleeves se tak dostaneme k tragickému příběhu Romea a Julie – jednou v náladě renesanční, podruhé s divokým portorikánským temperamentem z muzikálu West Side Story. Nebude chybět ani fenomenální Zimmerovi Piráti z karibiku s tématem kapitána Jacka Sparrowa.

V části druhé se představí školní hudební uskupení ze ZUŠ Břeclav pod vedením Emila Čapky, a to JazzFone se zaměřením na funkovou muziku. Závěr koncertu bude patřit společné produkci BKO a Big Bandu, opět pod taktovkou Emila Čapky.  V úplném závěru večera posluchače pozveme na prohlídku zámečku s poslechem smyčcového kvarteta.

Koncert je pojatý jako neformální „květinový“ koncert na konci jara a v případě vhodného počasí se uskuteční v sobotu 6. června v 18 hodin. Vstupenky je možno již zakoupit v prostorách MMG Břeclav (při neuskutečnění akce se vstupné vrací). Srdečně zveme.

 

PhDr. Alena Káňová

 

Vstupné

Synagoga 50/25 Kč
Zámeček Pohansko 50/25 Kč
Lichtenštejnský dům 50/25 Kč
Zámecká věž 40/20 Kč