Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
tel.: +420 519 323 050

Karel Křivánek inventura

výstava

16.02.2017 - 18.03.2017

 

Karel Křivánek vystaví svá díla v muzeu pod vodárnou

Městské muzeum a galerie Břeclav připravilo výstavu děl známé břeclavské osobnosti PhDr. Karla Křivánka. Karel Křivánek, známý břeclavský výtvarník, fejetonista, muzikant, ale i učitel a bývalý dlouhodobý zaměstnanec Městského muzea a galerie Břeclav své dílo představí v muzeu pod vodárnou poprvé.

Karel Křivánek (*1949) se ve své výtvarné tvorbě věnuje malbě, kresbě, grafice, ilustraci ale i plastice. Jeho díla jsou na pomezí abstrakce, často však klade důraz na figurální motiv a motiv přírody. Je obdivovatelem krás jižní Moravy, kouzla vinných sklípku, vinohradů a dlouhých lánů polí. V malbách převládá expresivní nálada, která mnohdy vzniká úplnou absencí linky. Má svůj typický rukopis, který udržuje i v tvorbě keramiky, v grafice nebo ilustraci. Křivánek je členem UVU ČR a Sdružení břeclavských výtvarníků. Má za sebou několik desítek výstav, a to jak kolektivních, tak i samostatných. 

Výběr ze své rozsáhlé tvorby Karel Křivánek předvede na své výstavě nazvané Inventura, která bude zahájena na slavnostní vernisáži, dne 16. 2. v 17:00 v muzeu pod vodárnou. Výstava potrvá do 19. 3. Všechny Vás srdečně zveme!

 

Mgr. Nina Kuhnová, kurátorka výstavy   

 

 

 

FOTOGALERIE

Vstupné

Synagoga 50/25 Kč
Zámeček Pohansko 50/25 Kč
Lichtenštejnský dům 50/25 Kč
Zámecká věž 40/20 Kč