Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
tel.: +420 519 323 050

Jihomoravské dožínky 2017

2.09.2017 (09:00) - 2.09.2017 (20:30)

 

Letošní 14. ročník Jihomoravských dožínek, tradiční oslavy úrody v kraji, se uskuteční v Břeclavi. Součástí slavnosti bude jarmark lidových řemesel a dožínkový trh, ukázka různých druhů hospodářských zvířat a zemědělských strojů, přehlídka hasičské techniky a prezentace minipivovarů Jihomoravského kraje a místních vinařů. V rámci krajských dožínek bude Brno a Břeclav spojovat speciální parní lokomotiva s historickými vozy.

 

Spolupořadateli dožínek jsou město Břeclav, Městské muzeum a galerie Břeclav, Regionální agrární komorou Jihomoravského kraje, Okresní agrární komorou Břeclav, Svazem soukromého zemědělství a další partneři. Cílem akce je zviditelnit naše regionální zemědělství a jeho kvalitní produkty, přiblížit je tak veřejnosti a zdůraznit tradiční význam zemědělství pro náš kraj, s čímž souvisí rovněž podpora zachovávání folklorních tradic a venkovského způsobu života.

 

V dopoledním programu vystoupí v areálu Pod zámkem dechová hudba Lanžhotčanka, Country skupina Wráwor, The Candies a taneční skupiny Country Rebels a Actiwity D.C. Ve 14 hodin vyrazí dožínkový průvod městem za doprovodu dechové hudby Lanžhotčanka. Program bude dále pokračovat dožínkovým pásmem Slováckého Podlužáckého krůžku Tvrdonice a vyhlášením soutěže Regionální potraviny a Zlatá chuť jižní Moravy. Vystoupí také domácí soubory Olds stars Břeclav a cimbálová muzika Břeclavan. Brno pomyslně zastoupí zpěvačka Zuzana Gamboa a večerní program uzavře vystoupení kapely Fleret za doprovodu Zuzany Šulákové.  

 

Jihomoravské dožínky se konají od roku 2004. Jedná se nejen o tradiční oslavu úrody na krajské úrovni, ale zejména pomáhají propagaci regionálních produktů od jihomoravských výrobců, jsou jedinečnou příležitostí pro prezentaci zemědělců a v neposlední řadě ukázkou folklórních tradic.

 

  

FOTOGALERIE

Vstupné

Synagoga 50/25 Kč
Zámeček Pohansko 50/25 Kč
Lichtenštejnský dům 50/25 Kč
Zámecká věž 40/20 Kč