Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
tel.: +420 519 323 050

Jan Hachran

výstava

7.12.2017 - 28.01.2018

 

Ve čtvrtek 7. prosince 2017 se od 17 hodin uskuteční v prostorách synagogy vernisáž pojmenovaná autorovým jménem Jan Hachran. Jeho vlastní osobitý styl magického ornamentalismu představuje spojení ezoterické tradice s magickou a secesní symbolikou a technikou uměleckého sítotisku na zlatou folii. Kromě výtvarného ztvárnění najdeme v neobvyklém uměleckém projevu Jana Hachrana duchovní a filosofický rozměr, který je naplněn pozitivní uklidňující energií a tajemnem.

Inspiraci k tématům autor nachází v mýtech, historii, tradici, symbolice a mystice židovsko-křesťanské a antické kultury a samozřejmě také v ženách. Tento široký záběr dává velké množství námětů, které Jan Hachran zpracoval například v cyklu Historia symbolica nebo kolekci Hrdost, víra, tradice. V ornamentálním ztvárnění obrazů pak umělec těží z nevyčerpatelných zdrojů přírody, jejichž tvary tvoří nedílnou součást většiny jeho děl. Autor se nám na výstavě představí souborem obrazů, ale kromě toho se věnuje i výrobě designových předmětů jako například manžetových knoflíčků, dámských šátků a dalších módních doplňků. Jako mladý umělec je velmi úspěšný a vyhrál řadu soutěží a dostal řadu ocenění. Jeho obrazy jsou již součástí českých i zahraničních sbírek v Německu a Švýcarsku. Zajímavou a osobitou tvorbu Jana Hachrana můžete v prostorách synagogy zhlédnout až do 28. ledna 2018.

 

 

FOTOGALERIE

Vstupné

Synagoga 50/25 Kč
Zámeček Pohansko 50/25 Kč
Lichtenštejnský dům 50/25 Kč
Zámecká věž 40/20 Kč