Hry a klamy Pro děti a dospělé

31.10.2015 - 10.12.2015

Podzimní dny budou v břeclavském muzeu „Pod vodárnou“ ve znamení Her a klamů. Výstava tohoto názvu bude v MMG Břeclav připravena pro návštěvníky od 31. 10. do 10. 12. 2015 a jejím hlavním mottem je  „Dotýkat se exponátů přikázáno“.  Oproti jiným výstavám jsou Hry a klamy unikátní zejména tím, že si zde děti  mohou vyzkoušet experimenty, které jim doma neprojdou. Každý, kdo mezi exponáty vkročí se na chvíli stane malým vědcem a zároveň velkým experimentátorem. Vše totiž musí osahat či očichat ….…….Rukami návštěvníků projde přes padesát interaktivních exponátů, které jsou určeny k vyzkoušení, vyřešení i k soutěžení.  Nejzajímavější jsou exponáty ze světa vědy, techniky a přírody. Hry a klamy představují první ze dvou putovních výstav libereckého vědeckého centra iQPARK, které se snaží zpropagovat vědu a vzdělání na světové úrovni, a to vše navíc nenásilnou hravou formou. MMG díky Hrám a klamům představí návštěvníkům nový rozměr výstavy a zařadí se tak, mezi muzea propagující trend otevřít se veřejnosti. Přijďte se přesvědčit, že MMG  Břeclav není muzejní institucí, ve které musíte chodit po špičkách, musíte šeptat a  nesmíte ničeho se dotýkat – naopak. Kromě toho, že se dozvíte plno nových zajímavostí a potrénujete mozek, se můžete smát a hlavně dotýkat se exponátů!

Vzhledem k očekávanému zájmu návštěvníků bude prodloužena víkendová otvírací doba od 10.00 do 17.00 hodin.

Kurátorka výstavy Bc. Silvie Vymyslická