Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
tel.: +420 519 323 050

Hana Mikulenková - Natural...malba

výstava

3.09.2021 - 31.10.2021

 

„Kdybyste to uměli vyjádřit slovy, nebyl by tady žádný důvod k malbě."  Edward Hoppe

Městské muzeum a galerie Břeclav Vás srdečně zve na výstavu Hany Mikulenkové pod názvem NATURAL. Vernisáž se uskuteční dne 2. září v prostorách Galerie v podkroví od 17:00.

Hana Mikulenková představí průřez obrazy, které vznikly v posledních letech, výstava nese název NATURAL – evokuje přirozenost a vztah k přírodě.

Malířka vyměnila svůj indonéský ateliér s výhledem do balijské přírody za ateliér s výhledem do valašského lesa. Vliv přírody na jejích plátnech je proto patrný. Na některých vidíte tropické plody, jinde přelet ptáka a pohled do nebe. Abstraktní obrazy ve vrstvách akrylu schovávají symboly a příběhy. Zeleň a život z obrazů jen číší.

Hana Mikulenková pochází z Valašského Meziříčí. Vystudovala Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, obor Malba a jiná média, kde absolvovala v roce 2011. Studovala také v Brazílii, v Řecku, Portugalsku a naposledy tvořila v Indonésii.

 

Vstupné

Synagoga 50/25 Kč
Zámeček Pohansko 50/25 Kč
Lichtenštejnský dům 50/25 Kč
Zámecká věž 40/20 Kč