Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
tel.: +420 519 323 050

Fotoklub v muzeu

výstava

31.03.2016 - 12.05.2016

 

Městské muzeum a galerie Břeclav spojilo síly s místním fotoklubem a přichystalo velkou výstavu fotografií všech členů tohoto spolku. Fotoklub Břeclav byl založen na jaře roku 2013 s cílem vytvořit mezi břeclavskými fotografy přátelský vztah. Původní sestava zakládajících členů se od té doby začala rozrůstat a dnes jsou jejími členy Milan Bruchter, Martin Janošek, Jan Miklín, Antonín Průdek, Vlastimil Vojáček, Dušan Koliba, Martin Bezděk, Kamil Pichler, Lena Vacenovská, Marie Němcová a novým kandidátem na členství je Radek Důbravný, který svá díla v muzeu vystaví s fotoklubem také.

Členové fotoklubu se pravidelně schází každý měsíc, aby diskutovali nad svými díly, organizovali společné výlety, výstavy nebo soustředění. Výsledkem jejich práce je už několik společných výstav – v roce 2014 představili své fotografie v břeclavském cukrovaru – Rena Hall, v roce 2015 v břeclavské poliklinice proběhla výstava „Fotoklub pod rentgenem“, nebo v břeclavské knihovně fotografie ze společného výletu na Island.

Od roku 2015 členové přišli s nápadem, pracovat na společných fotoúkolech, které budou mít pevně stanovené téma. Jednotlivá témata byla postupně losována a na zpracování úkolu měli členové 3-4 měsíce. Na společných schůzkách si potom výsledky vzájemně hodnotili. Fotoúkol na rok 2015 zněl: Oblíbený den, oblíbená píseň a oblíbená hra. Na výstavě v muzeu budou prezentovány nejen výsledky tohoto úkolu, ale také volná tvorba jednotlivých autorů, a to jak analogová, tak digitální fotografie. Bude možné spatřit fotografie rozličných témat: krajina, abstrakce, cestování, reportáž, street foto, dekadentní zátiší nebo fotografie inspirované mistry malířského umění. Městské muzeum a galerie Břeclav Vás všechny srdečně zve na slavnostní vernisáž, která proběhne v muzeu pod vodárnou ve čtvrtek 31. 3. v 17:00 hod. Výstava potrvá do 15. 5. 2016.

 

Kurátorka výstavy: Mgr. Nina Kuhnová 

 

 

FOTOGALERIE

Video

Vstupné

Synagoga 50/25 Kč
Zámeček Pohansko 50/25 Kč
Lichtenštejnský dům 50/25 Kč
Zámecká věž 40/20 Kč