Expozice „Historie rodu Lichtenštejnů“

výstava Expozice představí návštěvníkům miniatury staveb Lednicko-valtického areálu, které tak může obdivovat na jednom místě.

Expozice představuje historii jednoho z nejstarších rodů působících na Moravě. Expozice se stává vstupní a informační bránou turistům přicházejících navštívit památky Lednicko-valtického areálu (dále jen LVA).

Druhé poschodí je věnováno dějinám rodu, podnikům, lesnímu a vodnímu hospodářství, jejichž výnosy byly podkladem pro stavbu současných památek roztroušených po LVA a jednotlivým stavbám LVA. Expozice pak doplňují miniatury těchto budov – zámeček Pohansko, zámek v Lednici, Minaret, zámeček Belveder a další. Miniatury obohatily expozici v roce 2010. Názorně tak návštěvníkovi doplňují teoretické informace o výstavbě reálných staveb.