Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
tel.: +420 519 323 050

Doteky lásky - Lucie Rozsnyó a Markéta Melkusová

výstava

31.10.2021 - 31.10.2021

 

Lucie Rozsnyó – zpěv
Markéta Melkusová – cembalo

Láska nabízí radost, ale i trápení, téma tolik oblíbené napříč staletími a kulturami. Koncertní program Doteky láska je příznačně zarámován skladbami slavného a nejznámějšího tvůrce oper - Claudia Monteverdiho (1567-1643). Prolog “Hudby” k příběhu o Orfeově hledání ztracené lásky otevírá tento kaleidoskop různých situací a aspektů, protínajících se pohledů očima básníků a hudebních skladatelů sedmnáctého století. Závěrečná Monteverdiho píseň Quel sguardo sdegnosetto vyšla1632 ve sbírce Scherzi musicali (Hudební žerty) jako intimní zpověď pokoušeného a naoko odmítaného milence, ale i jako taková je prodchnuta divadelností a nespoutanou emocionalitou výčitek a usmíření – Klidně mne svým pohledem probodni, když mne ale potom svým pohledem zase uzdravíš.
V programu dále zazní skladby celé řady slavných skladatelů tehdejší doby, jako například Giulio Caccini, Girolamo Frescobaldi, Jean-Philippe Rameau, Georg Friedrich Händel, Barbara Strozzi a mnoho dalších.

Cena vstupenky 170 Kč - předprodej vstupenek v Turistickém informačním centru Břeclav (Lichtenštejnský dům).

 

Vstupné

Synagoga 50/25 Kč
Zámeček Pohansko 50/25 Kč
Lichtenštejnský dům 50/25 Kč
Zámecká věž 40/20 Kč