Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
tel.: +420 519 323 050

Blanka Banasiková Mandaly

výstava

9.02.2017 - 5.03.2017

 

Galerii v podkroví oživí mandaly

Neobvyklou formu umění představí Městské muzeum a galerie Břeclav na Lichtenštejnském domě v Galerii v podkroví. Umění mandal zde představí Blanka Banasiková z Břeclavi, která se této formě arteterapie věnuje již více než 6 let. Právě tvorba mandal, jako forma autoterapie ji natolik uchvátila, že se mandaly staly její duchovní cestou mezi nebem a zemí. Tvrdí, že cítí jejich silnou ochranu před zlem a uklidňují její duši. Blanka Banasiková pracuje na ZŠ v Charvatské Nové Vsi jako vychovatelka a asistentka pedagoga. Zde vede výtvarný kroužek, kde s dětmi tvoří právě mandaly, díky nimž se dostala i do celostátní soutěže Mandala dětem.

Mandala je jakýsi magický kruh, symbol jednoty a rovnováhy vyskytující se ve všech kulturách a náboženstvích. Dnes je především prostředkem k relaxaci a sebepoznání. Mandalu si může vytvořit každý, kdo cítí její sílu, kdo z ní cítí možnost poznat sebe sama a kdo z ní bude čerpat uklidnění.

Blanka pro tvorbu mandal nejčastěji pracuje s kombinovanou technikou, používá krepový papír, barevné tuše, akvarelové pastelky a konečné dílo dotvořuje vysypáním třpytek.

Tvorba mandal ji umožnila zúčastnit se i několika kolektivních, ale i samostatných výstav. V břeclavském muzeu se představí poprvé, slavnostní vernisáž proběhne ve čtvrtek 9. 2. v 17:00 v Galerii v podkroví. Přijďte načerpat energii a dozvědět se něco víc o tomto umění!

 

Mgr. Nina Kuhnová, kurátorka výstavy

 

                                                                                     

FOTOGALERIE

Vstupné

Synagoga 50/25 Kč
Zámeček Pohansko 50/25 Kč
Lichtenštejnský dům 50/25 Kč
Zámecká věž 40/20 Kč