Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
tel.: +420 519 323 050

DOBROVOLNICTVÍ

 I Městské muzeum a galerie Břeclav spustilo na začátku roku 2012 svůj dobrovolnický program. Přítomnost dobrovolníků se osvědčila především na tzv. muzejních dílničkách. Naši dobrovolníci na dílničkách svítí žlutými tričky s logem MMG Břeclav a nezbytnou „Muzejní pastelkou“, která se pomalu stává označením všech muzejních akcí, které se konají pro děti, a jmenovkou s nápisem „dobrovolník“. Pomáhají především u jednotlivých výtvarných činností, vysvětlují, co mají děti dělat. Ke stálým dobrovolníkům muzea patří Mgr. Dagmar Malinová a Mgr. Jan Kocáb, pedagogové ze ZŠ Slovácká, kteří k dobrovolnické činnosti vedou také početnou skupinu svých žáků. K další skupině dobrovolníků patří studenti středních škol a gymnázií, které motivuje především nabývání zkušeností a možností praxe. Mezi dobrovolníky na muzejních akcích naleznete nejenom studenty, ale mnoho těch, kteří při zaměstnání vyplňují svůj volný čas dobrovolnou prací pro ostatní. V loňském roce na pěti muzejních akcích pomáhalo 25 dobrovolníků, kteří touto svou činností „odpracovali“ neuvěřitelných 325 hodin. 


V současné době má MMG Břeclav vytvořený ucelený dobrovolnický program, který zajišťuje pro své dobrovolníky smluvní ošetření jejich práce a řadu benefitů. Stát se „muzejním“ dobrovolníkem mohou studenti, aktivní senioři i lidé v produktivním věku. Muzeum nabízí dobrovolníkům aktivní trávení volného času, získávání zkušeností, rozvíjení sociálních vztahů a potřebnou práci v oblasti kultury, jak práci s lidmi, tak práci s hmotným i nehmotným dědictví. Jejich pomoc je potřebná především při práci s dětskými návštěvníky při větších akcích, při práci se sbírkami a jejich dokumentací a při organizování rozsáhlejších muzejních programů. Pomoc všech dobrovolníků rádi uvítáme a společně nalezneme oblast působení, ve které náš dobrovolník jistě uplatní své zkušenosti, načerpá nové a bude mít pocit z dobře stráveného času. Dovolujeme si všem našim dobrovolníkům srdečně poděkovat a věříme, že nám přízeň zachovají i v letošním roce, protože bez nich by řada akcí nemohla fungovat. Pokud by někdo další měl zájem o práci dobrovolníka v Městském muzeu a galerii Břeclav, může se informovat u níže uvedené kontaktní osoby.

 

Co dělat pro to, abyste se mohli stát dobrovolníkem v MMG Břeclav?

Napište koordinátorce dobrovolníků:

 

Kontaktní osoba:
Petra Bertóková
vedoucí úseku Provozní a správní činnosti 
mobil.: + 420 731 609 335 
email.: petra.cerna@muzeumbv.cz

Vstupné

Synagoga 50/25 Kč
Zámeček Pohansko 50/25 Kč
Lichtenštejnský dům 50/25 Kč
Zámecká věž 40/20 Kč