Pavla Chládková Fotografie

12.04.2018 - 13.05.2018

Ve čtvrtek 12. dubna 2018 se v prostorách synagogy uskuteční vernisáž výstavy Pavly Chládkové s výstižným názvem Fotografie. Břeclavská fotografka Pavla Chládková, členka Sdružení břeclavských výtvarníků, nám u příležitosti svého životního jubilea představí novou tvorbu posledních let.

V průběhu své kariéry prošla fotografka rozmanitým vývojem. Profesionální a inspirativní základ získala při studiích od fotografa a pedagoga Karla Otta Hrubého. Ten poté sama tvořivě rozvíjela. Nejdříve se věnovala černobílé inscenované fotografii, ale dnes se tvorba Pavly Chládkové přiklání k osobitě pojaté reportážní fotografii na straně jedné a k poetické barevné abstrakci na straně druhé. Obě  tyto roviny její tvorby můžete zhlédnout na prezentované výstavě v synagoze. Jsou to záznamy z cest po Evropě - na jedné straně realita transformovaná  v tajemné  abstraktní  obrazy,  či okouzlení světlem, barvou, strukturou a harmonii přírody, a na straně druhé poeticky laděné dokumentární a reportážní fotografie ze světa lidí, ovlivněné autorčinou láskou k výtvarnému umění.

Výstava potrvá do 13. května 2018.

Mgr. Pavel Zálešák, kurátor výstavy