Vyšívané domácí požehnání

Výstava výtvarné skupiny Alfons

6.04.2017 - 28.05.2017

V synagoze se představí hustopečtí umělci

Městské muzeum a galerie Břeclav premiérově představí výtvarnou tvorbu členů skupiny Alfons – Výtvarná skupina Hustopeče, o. s.

Spolek Alfons svojí činností navazuje na volné sdružení umělců s názvem Výtvarníci Hustopečska. Tento spolek vznikl v roce 1972 při příležitosti 400. výročí povýšení Hustopečí na město. Zakladatelem byl Jaroslav Bedřich a spolkem prošlo mnoho významných umělců regionu, např. Aleš Janšta, Bohuslav Janovský, Věra Nohelová, Emanuel Petržela nebo Antonín Vojtek.

V roce 2007 se členové rozhodli svůj spolek ustanovit oficiálně a rozhodli se pojmenovat jej Alfons, s odkazem na světoznámého umělce Alfonse Muchu a jeho umělecké působení v kulturním životě Hustopečí na přelomu 19. a 20. století.

Za své desetileté působení spolek zorganizoval výstavy u nás i v Rakousku. Členové spolku vynikají svým rozličným uměleckým projevem, a to jak v oboru malby, grafiky, sochy, dřevořezby nebo malby na textil.

Hustopečtí výtvarníci svoji tvorbu poprvé představí v břeclavské synagoze na slavnostní vernisáži ve čtvrtek 6. dubna od 17:00 hod. Výstava potrvá do 28. května 2017. Všichni jste srdečně zváni!

Vernisáž výstavy hustopečské skupiny Alfons